Štítnické hradné hry 2024

POPIS PROJEKTU:

Cieľom projektu je zviditeľniť a prezentovať obec Śtítnik ako bývalé stredoveké vidiecke mestečko so zámerom oživenia areálu "Vodného hradu" a zvýšenia návštevnosti obce. Ďalším cieľom je zvyšovanie povedomia o histórii obce, miestnej a regionálnej kultúre. Súčasou podujatia bude aj prezentácia práce a výrobkov remeselníkov, keramikárskej a kováčskej dielne a rôznych voľnočasových aktiví pre deti a dospelých.

Podujatie oslovuje širokú verejnosť, ktorej sa snaží sprístupniť a priblížiť hmotnú i nehmotnú históriu obce a jej okolia prostredníctvom dobových historických vystúpení, vystúpení ľudovej hudby až po súčasnosť.

Podujatie sa bude konať v atraktívnom prostredí areálu "Vodného hradu", ktorý zanecháva neopakovateľnú atmosféru, a to jenak pri spoznávaní jeho histórie, ako aj jej prepojenia so živou kultúrou. V blízkosti hradu sa nachádza turisticky najnavštevovanejší historický monument obce a celého Gemera - ev. a.v. gotický kostol (NKP a Európske dedičstvo), ktorý bude počas podujatia sprístupnený širokej verejnosti.

PROGRAM PODPORY:

Program Terra Incognita, PODUJATIA 2024

VÝŠKA DOTÁCIE: 5000,- €

DOBA TRVANIA PROJEKTU: 1.6.2024 - 16.8.2024

HLAVNÉ VÝSTUPY PROJEKTU: Štítnické hradné hry - celodenné kultúrne podujatie, ktoré sa uskutoční dňa 10.8.2024

Projekt bol spolufinancovaný Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita.

www.vucke.sk

www.kosiceregion.travel